Вже протягом 5 років в міській лікарні проводяться сучасні операції на колінному суглобі з використанням ендоскопічного обладнання, яке було придбано Благодійним фондом «Полтавського ГЗК» в 2012 році. Дане обладнання значно розширило можливості наших лікарів для діагностики та лікування пацієнтів з травмами та захворюваннями колінного суглобу. Лікарями травматологічного відділення впроваджено в практику сучасні методики оперативного лікування в ортопедії та травматології – артроскопія колінного суглобу.
Артроскопія — метод ендоскопічного виконання операції на суглобах. Операції виконуються за допомогою дуже тонких інструментів і спеціальної оптики, з’єднаної з цифровою відеокамерою. Під час операції хірург дивиться на монітор і бачить все, що відбувається в даний момент в суглобі, з великим збільшенням — від 40 до 60 разів. Використання сучасних інструментів і високочутливої оптики дозволяє виконувати найтонші маніпуляції на колінному суглобі з мінімальним пошкодженням навколишніх структур і самого суглоба — і все це через 2-3 невеликих розрізи. Це скорочує процес післяопераційного відновлення і збільшує шанс успіху проведення операції, так як ступінь пошкодження сполучних тканин набагато нижче, ніж у випадку з відкритою операцією. Це особливо зручно для професійних спортсменів, які часто пошкоджують колінні суглоби і при цьому їм потрібно мало часу для відновлення. Також, внаслідок артроскопії рубці залишаються менш помітними, завдяки незначній величині надрізів. Після подібної операції пацієнт зазвичай виписується в нашій клініці вже через 3 дня.

Виконуючи артроскопію колінного суглоба, можна розраховувати на:
1.Діагностичну цінність:
• Можливість візуального огляду та оцінки стану суглобового хряща;
• Визначення порушення цілісності та структури зв’язкового апарату зчленування;
• Оцінку стану менісків з визначенням ступеня та виду їх пошкодження.
2. Лікувальні можливості:
• Відновлення цілісності суглобового хряща при наявності великих тріщин;
• Ушивання пошкоджень і дефектів менісків;
• Видалення внутрішньо суглобових тіл (суглобових мишей), що є причинами блоку колінного суглоба;
• Пластика зв’язок при їх розривах.

Максим Крівченко — заступник головного лікаря з медичної частини, лікар ортопед-травматолог Горішньоплавнівської міської лікарні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *