Вести інформаційну кампанію серед населення про необхідність робити щеплення – нині це чи не головне завдання, яке стоїть перед департаментом охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Про те, яка ситуація із керованими інфекціями ( ті які можна попередити з допомогою щеплень) на Полтавщині розповів Віктор Лисак, керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

– Протягом 2014-2016 років область мала катастрофічну нестачу вакцин, як це було в цілому по Україні. Ми були лише від 49% забезпечені вакцинами і тільки за останній період маємо позитивні зрушення, – зазначив Лисак.

Сьогодні дуже гостро стоїть проблема захворюваності населення на кір. Нагадаємо, у 2017 році в Полтавській області захворіло на кір 19 людей. Перші випадки були завезені з Одеської та Закарпатської областей. Станом на сьогодні маємо вже 20 випадків. А загалом по країні – 2933 особи захворіло на кір за 4 тижні 2018 року. Більшість з цих випадків зафіксовані у західній Україні.

Нині, стверджує Віктор Лисак, щеплювати дітей від кору на Полтавщині стало більше. Щодо ревакцинації дітей від кору у 6 років, то найменше щеплюють у Миргородському районах, а також в Кременчуці, Горішніх Плавнях, Новосанжарському, Зіньківському районах та в Пришибському центрі ПМСД Пришибської ОТГ. Область отримала у 2017 році понад 60 тисяч доз вакцин. Станом на 25 січня вакциновано дітей цільової групи 82%, ревакциновано 86,2 %. Станом на сьогодні є 1666 доз вакцин.

Яка ситуація на Полтавщині із захворювання на інші керовані інфекції?

На правець – за останні 5 років захворіло лише 2 людини у Великобагачанському та Миргородському районах.

– Сьогодні в усіх на вустах питання епідемії дифтерії. Хочу нагадати, що епідемія дифтерії мала місце в 1990-х роках. В Україні на неї перехворіло понад 19 тисяч осіб. У Полтавській області ми мали з 1991 по 1998 рік 312 осіб хворих на дифтерію, 21 хворий тоді помер. Причиною було – недостатнє проведення профілактичних щеплень серед населення, – каже Віктор Петрович. – Яка ситуація сьогодні? На кінець грудня маємо певні досягнення: вакцинація проти дифтерії, коклюшу та правцю в рік зросла у 4 рази, проти поліомієліту – утричі, проти кору – теж утричі.

– Якщо говорити про щеплення дітей до 1 року від дифтерії і правцю, ми бачимо тут низький показник. Для того, щоб досягти достатнього імунітету потрібно, щоб ми мали щеплення 95%, але, враховуючи, що не було вакцини, то сьогодні цей показник становить 58,3% проти 13,2 %у 2016 році. Найнижчий рівень охоплення вакцинації від цих захворювань у Полтавському, Решетилівському районах. Найбільше на Полтавщині проти дифтерії щепили у Лубенському та Хорольському районах.
Нині в області 164 231 доза вакцин від кору, краснухи, паротиту ( вакцина КПК).

Від дифтерії важливо щеплювати не лише дітей, а й дорослих, які не вакцинувалися понад 10 років.

До теми: Кір: скільки захворіли на Полтавщині, як вакцинуються та протипоказання

Джерело: Коло.Новини Полтави. автор — Ольга Правденко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *