Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.

День заснований у 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом (WSO), яка об’єднує представників з 85 країн.

Головне завдання заходів цього дня – підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги і про профілактичні заходи.

Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, в свою чергу, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. Залежно від локалізації враження можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та ін. Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволяє зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків. Нині ця недуга є однією з головних причин смертності та інвалідності у світі.

За даними Української асоціації боротьби з інсультом, в Україні щороку діагностують близько 140 тисяч випадків цієї хвороби. Тільки 20% українців після інсульту повертаються до нормального життя.

У м. Горішні Плавні  станом на кінець третього кварталу 2019 року значно збільшилась кількість інсультів — 122 (з них смертельних випадків — 36 (29,5%)) проти 93 у минулому році (з них смертельних випадків — 21 (22,6%)). Дещо збільшилась кількість інсультів серед населення працездатного віку — 22 випадки у 2019 році проти 18 у минулому.

Лікарі попереджають, що основними передумовами інсульту є атеросклероз судин головного мозку, гіпертонічна хвороба, порушення серцевого ритму, цукровий діабет, порушення обмінних процесів. Тож головна профілактика інсультівздоровий спосіб життя: підтримання нормальної маси, заняття фізкультурою, збалансоване харчування, викорінювання шкідливих звичок — куріння і вживання алкоголю.

Тож ваше здоров’я — у ваших руках.