Наближення медицини для людей є пріоритетним (сімейна медицина)

У 1998 році затверджена міська програма «Сімейна медицина»
— у серпні 1998р. наказом №242 «Про затвердження медичних закладів м. Комсомольськ Полтавської області експериментальною базою з організації медико-санітарної допомоги населенню на засадах сімейної медицини» МОЗ України дало дозвіл на проведення широкомасштабного експерименту при наданні медичної допомоги населенню міста. Заходи реалізації програми «Сімейна медицина» розподілено на три етапи:
Перший етап — 1998 р.
Саме з 1998 р. розпочався перший етап міської програми «Сімейна медицина» в ході її реалізації наше місто отримало суттєву підтримку від керівництва Дніпропетровської державної медичної академії у вирішенні кадрових питань та формуванні у місцевих спеціалістів сучасного уявлення про розвиток охорони здоров’я. Протягом шести місяців у місті Комсомольську проводився виїзний цикл підготовки 28 лікарів за спеціальністю загальна практика — сімейна медицина (ЗПСМ ). Простажовано шістьох лікарів ЗПСМ у Німеччині ( Берлін ), а один із сімейних лікарів —  за фінансової підтримки АМР США — взяв участь у семінарі із первинної медико-санітарної допомоги та сімейної медицини в Денвері, штат Колорадо, США.
Другий етап — 1999 — 2000рр.
Початок інноваційного розвитку сімейної медицини в м. Комсомольську можна відлічувати від заснування у 1999р. першої в Україні юридично-незалежної Амбулаторії сімейної медицини №1 , де почала працювати група найбільш ініціативних та цілеспрямованих лікарів ЗПСМ (Третякова Н. — в даний час працює лікарем-педіатром, Буткевич О. — в даний час працює лікарем ЗПСМ АСМ№1, Пегза Н. — померла 28.04.2016 року, Міроненко І. — вибула, Мірошниченко С. — в даний час працює лікарем-педіатром)
    

У 2000 році затверджені «Першочергові заходи по оптимізації діяльності комунальних медичних закладів» у відповідності до «Концепції по забезпеченню населення м. Комсомольськ медичною допомогою».
Впродовж 1999-2000 рр. також було відкрито Дмитрівську сільську амбулаторію сімейної медицини та засновано АСМ в мікрорайоні Низи.

Наприкінці 2000 року укладено договір на надання первинної медико-санітарної допомоги між ЦМЛ і лікарем загальної практики-сімейної медицини, який отримав ліцензію МОЗ України на проведення приватної медичної практики. Така практика на той час була інноваційною.

Першим приватно-практикуючим лікарем став ФАЙДА Микола Миколайович,  з яким, як з приватним підприємцем, вперше в Україні було укладено договір про надання ПМСД населенню мікрорайону Низи (1670 мешканців).

Практика на засадах приватно — практикуючого з елементами часткового фондотримання реалізовувалась 10 років, укладались угоди з 11-ма сімейними лікарями. В місті створена Асоціація сімейних лікарів ( АСІМЕД ). Досягнуто певних результатів роботи та покращення показників здоров’я населення закріплених дільниць.

Практика призупинена через відсутність затверджених тарифів на послуги на Державному рівні, не узгодженість в забезпеченні соцпакету, не врегульованість питання зарахування медичного стажу під час приватної практики.