Сторінка виділена для висвітлення інформацій активних жителів міста, які пропагують здоровий спосіб життя та дали свою згоду на оприлюднення матеріалів:

7 вересня 2017 року.

Автор: Микола Миколайович Матюка — житель м. Горішні Плавні, пенсіонер

Живіть здорово або короткий Кодекс здоров’я.

Наше здоров’я це відсутність хвороб. Тому своєчасне їх виявлення є першорядним і важливим, про що вже втомилися попереджати медики — «Хворобу легше попередити, ніж лікувати».
Систематичне обстеження стану здоров’я є найважливішим, але оскільки ми байдужі і нехтуємо, а також відчуваємо матеріальну скруту на проведення обстеження, то ця найважливіша міра залишається не виконаною.
Але елементарні показники про себе ми повинні знати, тобто про артеріальний тиск, вміст цукру і холестерину в крові. Дуже добре зробити УЗД серця та інших органів. Ультразвукове дослідження добре свідчить про їх роботу.
Така хвороба як гіпертонія дуже підступна. При її основному показнику артеріальному тиску 150-160мм.рт.ст людина відчуває себе цілком нормально. А насправді це вже справжня хвороба, яку необхідно серйозно лікувати.
Виявивши хворобу не кидайтеся відразу приступати до лікування захворювання медикаментами. Можна для початку (за винятком пухлин, можливо ракових) полікувати себе відповідними збором трав.

Але мірилом в цьому повинні бути:

1. Заповідь індійських йогів, в якій мовиться: «Особисте самопочуття — кращий контроль».
2. Знання про свою хворобу має бути не менше лікаря, тобто ми будемо про неї знати і відчувати. А це буде сприяти лікуванню (хоча це не подобається лікарям).
Коли років п’ять тому у мене проявилися ознаки ішемічної хвороби серця, я вивчив цю хворобу (в достатньому обсязі) і обрав лікування збором трав на основі гльоду. Приймаю систематично по місяцю (місяць приймаю, місяць перерва) і ось уже років чотири прояви захворювання не відчуваю.
Складовою здоров’я є здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, заняття фізкультурою і харчування.

З чого це все починати?

1. Глибоко усвідомити що тільки ти сам собі можеш допомогти.
2. Подолати лінь (не плутайте це з силою волі).
3. Припинити кроляче-поросячий спосіб життя, тобто не їсти все підряд і коли попало.

Як у нас буває — вечеря вареники з картоплею, тобто вуглеводи з вуглеводами. Відомо — вуглеводи засвоюються і переходять в жири, навіть в подвійному розмірі: в одній молекулі вуглеводів міститься дві молекули жирів. Від таких вечерь, шановні панянки, французькі талії не зберігаються.Харчування має бути за кількістю мале, але за якістю повноцінне, тобто наявність жирів вуглеводів, білків, мінеральних речовин, вітамінів.

4. Встановіть режим харчування, тобто сніданок, обід, вечеря (можливо полуденок). Для його встановлення зробіть один день розвантажувальний наприклад на кефірі або на фруктах. Тоді на другий день у вас з’явиться апетит і легше встановиться режим.
5. Не лізьте у всякі складності фітнес, йогу і т і. Краще не валятися в ліжку, долайте лінь, вмивайтеся і робіть фізичну зарядку, яка вам відома.                                                                                      6. Спробуйте здійснювати ранкові або вечірні пробіжки. Це дуже корисно і доступно, так як при цьому бере участь максимальна кількість м’язів.
7. З шкідливих звичок зупинюся на шкоді куріння особливо серед жінок.

Юні панянки і жінки!

Перестаньте палити, бо ваш юнацький рум’янець кольору коньяк з молоком скоро зникне. Обличчя стане сірим, землистим, «мішки» під очима, а у схильних до повноти обличчя стане  обвислим, а голос стане грубим. Звичайно, про здорову спадщину будете тільки мріяти.

8.Особливо корисно загартовування різних форм які ви знаєте. «Усі хвороби від нервів» — так загартовування для зміцнення нервової системи — це просто панацея.

Я, наприклад, раніше моржував, але зараз, у зв’язку з віком і можливим спазмом судин не наважуюся. І наважуюся тільки на Водохреща. Обмежуюся пробіжками, з метою підтримки загартовуючого фактору. Форма одягу: шапочка, кросівки, шорти та рукавички. І так я роблю щодня, вранці при будь-якій погоді, навіть при такій, при якій хороший господар собаку не вижене. При цьому також стараюся пройтися босоніж і понаклонятися на лавках в міському парку. Вдома після пробіжки використовую контрастний душ.

9. Дуже корисно голодування одно-денне або трьох-денне. Добре звичайний розвантажувальний день провести на фруктах, кефірі. При голодуванні очищається організм від шлаків, отрут і після його самопочуття, хоч на голові танцюй. Якщо будете практикувати, то вивчіть теорію його, там є деякі нюанси. Микола Михайлович Амосов — геній кардіології писав: «Я не займався голодуванням (а він займався йогою), але мої співробітники займалися і один співробітник з них мав трофічну виразку, яка зажила.» Слід вважати, що при голодуванні вступає в силу закон джунглів: здорові клітини виживають, а хворі гинуть, оскільки не надходить їм харчування.

10. Навчіться правильно дихати, тобто освойте повне дихання індійських йогів.

Справа в тому, що ми дихаємо слабо, поверхнево, не повним об’ємом легенів. Жінки, наприклад, дихають 14-16 разів в одну хвилину. Я ж дихаю 8 разів і дев’ятий вдих. Дихання це життя. Як я неодноразово зустрічав це трактування. Робіть це так. По-перше, назавжди забудьте дихання ротом і для цього систематично промивайте ніс під соленою водою. Це полегшить дихання носом. І так — станьте прямо, видихніть ротом і починайте повільно дихати носом, начебто п’єте воду. Після затримайте дихання і видих. На день робіть це по кілька разів і з кожним разом ви будете залучати до дихального процесу кожну альвеолу легких.

Деякі афоризми здоров’я:

1.Маємо не бережемо, а втрачаємо плачемо.
2.Здоровий жебрак — багатший хворого короля.
3.Особисте самопочуття — кращий контроль.
4. Не важливо що ти з’їв, а важливо що засвоїв. Незасвоєна і не переварена їжа поїдає того хто з’їв.
5. Поїдання кірки хліба — корисніше, ніж коли потрапив делікатес.
6. Сніданок з’їш сам, обід розділи з товаришем, а вечерю віддай ворогові своєму.
7. Треба жити не для того щоб їсти, а їсти щоб жити.
8. Ненажерливість — є зло господнє.
9. Всі хвороби шукайте на дні власної тарілки.

Шановні читачі!

На перший погляд це складний кодекс. Насправді ж, за винятком моржування, може ще голодування — це елементарні речі, які повиннні дотримуватися цивілізована людина. Запевняю, що через місяць — другий Ви відчуєте поліпшення свого стану здоров’я і це вас окрилить. Ви підете далі пізнавати секрет здорового способу життя: цілющість талої води, пророслого зерна, сироїдіння, вегетаріанства і інші традиційні та нетрадиційні методи оздоровлення. Освоїте поглиблену теорію дихання індійських йогів і станете справжніми факірами Хатха і Раджа йоги.

Про алкоголізм

Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння на стіну лізуть. Деяка порада людині що помірно пиячить, якщо ви вчора хватонули зайвого то на завтра як відомо кишки всередині шкребуть. Про похмілля у Вас і думки немає, під кулеметом не змусиш, до того ж ви порядна людина на роботу ходите. Є дуже простий рецепт, що полегшить страждання від похмілля. Напередодні, завчасно, заваріть міцніше траву звіробою, поставити на ніч для відстоювання. Вранці будуть хороші ліки. Кажуть і пишуть добре допомагає.

Пишу це узагальнення і дивлюся телепередачу про зірок шоу-бізнесу. Йде цікава розмова про чергову зірку Сергія Челобанова. Ось як на екрані, замість позитивної особи красеня, з’являється брезкле, невиразно бурмочуча фізіономія. Виявляється він одружився, народився син, і звичайно, як же не випити за спадкоємця. І Сергій випив і …. «загудів по чорному».

У п’яному вигляді поїхав на дитячий майданчик, зламав його. Слава Богу все обійшлося без травм. На мою думку, це кращий приклад алкоголіка. І нарешті останнє узагальнення і кодекс для реабілітації алкоголіка. Алкоголік — людина, яка втратила честь, совість, гідність. Часом на колінах, зі сльозами просить вибачення у начальника, дружини, навіть посягаючи на святе — дітей, більше не пити і через деякий час знову — запій. Чому? Назву кілька причин:

  1. Вся утроба просить алкогольної страви. Тут я тільки повторю, ліків вбиваючих бажання немає. Що б ви не брали, навіть викликаючи огиду, вивертаючи навиворіт – все одно утроба вимагатиме алкоголь. Терпіння і ще раз терпіння.
  2. Навіть після пристойного утримання відчуваючи себе добре, здоровим і вважаючи що ви «взяли бика за роги» але варто випити як знову запій. Знаєте, і сподобався, до цього, мені вираз наркологів: Алкоголік одного разу, алкоголік назавжди.
  3. Випив для того що б зняти стрес. Звичайно, нервова система зруйновується, розшатується, як зламаний віз, і тут при самому незначному впливі виникає збудження, навіть лють, але вони мають причину, то начальник самодурок то з дружиною або з тещею посварився, то на похороні був.

Так що шановні, вибирайте що вам дорожче, і майте мужність передумати.

Бажаю успіхів. Микола Матюк.