КНП «Центр первинної медико — санітарної допомоги м. Горішні Плавні Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області» (Центр ПМСД)

 

                                                                                    
вул.Миру 10-А, м.Горішні Плавні, Полтавська область, поштовий індекс 39803
Заклад надає первинну медико-санітарну допомогу. Згідно атестаційного сертифікату має вищу акредитаційну категорію.

Директор – Ковпак Аліна Володимирівна, має вищу кваліфікаційну категорію, кандидат медичних наук, категорія — бакалавр медицини.
Заступники директора  — Романенко Людмила Андріївна, Третяков Олександр Миколайович, Гунько Василь Миколайович.
Головна медична сестра — Вітренко Тетяна Володимирівна.
Потужність поліклініки складає 468 чоловік за зміну. При поліклініці функціонує відділення сімейної медицини, педіатричне, терапевтичне відділення.
На підприємстві працює – 104 медпрацівника, з них: лікарів -37, середніх медичних працівників – 67. Лікарів з вищою категорією – 8, І категорія – 13, ІІ категорія – 12. Середні медичні працівники з вищою категорією – 19, І категорія – 25, ІІ категорія – 11.
В 2008 році поліклініка отримала сертифікат «Лікарня, доброзичлива до дитини» і щороку його підтверджує.

Розвиток в Україні нових економічних і соціальних відносин неминуче потребує реформування системи охорони здоров’я.
В першу чергу це стосується зміни в організації надання первинної медико – санітарної допомоги.
Рядом Указів Президента України, актами КМ України визначені стратегічні напрямки вирішення зазначених проблем, зокрема, чіткий розподіл медичної допомоги за рівнями та впровадження сімейної медицини.
Головне в цій роботі – медична допомога на первинному рівні повинна бути доступною, якісною та задовольняти більшість потреб населення у медичних послугах.
Розподіл на рівні надання медичної допомоги з організацією самостійного закладу ПМСД є основою для втілення в життя головного принципу – профілактичної спрямованості діяльності галузі охорони здоров’я в цілому.
Керівник центральної районної чи міської лікарні, маючи під своєю опікою спеціалізовані відділення, профілактикою перейматиметься у останню чергу. Пріоритетом в таких умовах є більш суттєві й «гострі» проблеми спеціалізованої та стаціонарної допомоги.

Так було і в нашому місті до моменту відокремлення первинної допомоги та створення центру ПМСД:
1) приміщення поліклініки мало покрівлю, через яку в кабінети останнього поверху протікали дощові води, 1 працюючий туалет на 4 поверхи будівлі, відсутність гарячої води, температура в кабінетах в зимовий час часто 15°С, в кабінетах лікарів стояли зламані стільці та столи;
2) лікарі та медичні сестри за останні 4 роки, перед проведеною реструктуризацією, практично не були на курсах підвищення кваліфікації, не виписувався жоден медичний журнал чи газета, за 5-6 років медичні працівники не забезпечувались спецодягом, пільговій категорії населення практично не виділялися кошти на медикаменти.
Та це було і не дивно. На фінансування первинної допомоги виділялось близько 7% бюджету, а завдання ставились на всі 100%!
І диспансеризація, і профілактика, і решта, і за все відповідай, нічого фактично не маючи — ні в руках медикаментів, ні спецвзуття на ногах, ні в кишені!
За 6,5 років роботи новоствореного закладу первинної допомоги, за умови чіткого визначення та збільшення обсягів фінансування нам вдалося:
1) привести до порядку приміщення – відремонтувати покрівлю, замінити ліфт, обладнати туалети для хворих та медичних працівників, замінити систему опалення;
2) привести до порядку кабінети лікарів — придбати меблі, та нарешті суттєво змінити загальну обстановку — стан стін і підлоги, дверей, реконструювати освітлення коридорів і кабінетів.
                                
Відкрито клінічну лабораторію для головного закладу та амбулаторій ЗПСМ —
                             
До 50% усіх вказаних робіт та видатків покрито за рахунок позабюджетних коштів та при допомозі керівників підприємств. Тобто, в цих умовах не тільки бюджетні кошти, а й благодійницька допомога закладу має цільове використання – на покращення саме первинної допомоги населенню.
Медичних працівників забезпечили спецодягом, кабінети холодильниками та кондиціонерами (де була в цьому нагальна потреба).
Всі працівники пройшли тематичні курси ПАЦ і атестувались.
Щорічно близько 62 тисяч грн. заклад витрачає на медикаменти для пільгової категорії населення та лікування в денному стаціонарі поліклініки – 215 тисяч грн.
Навіть у цьому, «кризовому» році фінансування Центру ПМСД дозволило розпочати проведення ряду профілактичних заходів по місту, а саме: профілактику бронхо — легеневих та алергічних захворювань серед жителів міста (анкетування та обстеження 3000 населення), скринінгове обстеження на холестерин (близько 1000 осіб), оздоровлення диспансерної групи групи дітей (близько 3000 дітей).
Певно і це не є межею, можливості покращення роботи первинної ланки практично безмежні, але чи є багато місць де первинка має таке забезпечення, як у нас?
Але 10 років назад, коли також була криза все було не так.
Реформування медичної допомоги населенню в місті Горішні Плавні (Комсомольську) було розпочате у 1997 році. Завдяки прийнятій «Концепції забезпечення населення м. Комсомольська медичною допомогою та системи охорони здоров’я в умовах фінасово — економічної кризи” вдалось зрушити з місця стан справ та розпочати удосконалення як окремо взятих структур, так і в цілому галузі охорони здоров’я міста.
Як приклади —
1998 рік – проведена підготовка 26 лікарів загальної практики – сімейних лікарів.
1999-2000рік — відкрито амбулаторію сімейної медицини, впровадження часткового фондотримання.
2001-2002 роки – започатковано укладання договорів на надання медичних послуг із лікарями, що отримали ліцензію на медичну практику (сімейні лікарі).
2003 рік — сформована групова практика приватно – практикуючих сімейних лікарів, які працюють за ліцензією МОЗ України та виконують держзамовлення на надання первинної медико – санітарної допомоги населенню.
2004 рік — шляхом виділення із центральної міської лікарні створено головний заклад первинної медико — санітарної допомоги — «Медичний центр ПМСД» із відділенням сімейної медицини.
На сьогоднішній день первинна медико-санітарна допомога в місті надається:
1) приватними лікарями загальної практики сімейними лікарями, що виконують держзамовлення на надання первинної медико – санітарної допомоги населенню. Тобто між ними і центром ПМСД укладено договори (таких лікарів 7 із 2012 року) та відділення сімейної медицини поліклініки
                                 

                

                

            


2) дільничні терапевти
3) педіатри поліклініки
                 
Всі ці перетворення робились з участю громадськості та з врахуванням думки населення. Результати громадської думки захистили нас від нападів прихильників спеціалізованої вторинної ланки, а також підготували населення до тих зрушень, які були проведені в організації надання медичної допомоги громаді міста.
Участь громадськості в розвитку первинної медико – санітарної допомоги неоціненна, за допомогою проведених обговорень, опитувань та винесення питань реформування до розгляду на рівень керівництва охорони здоров’я міста, міської ради та її виконкому — вдалося провести корінні зміни в охороні здоров’я міста, а саме:
— створити орган управління;
— створити мережу амбулаторій сімейного лікаря у мікрорайонах міста (на сьогодні їх 5) — тепер більшості жителів міста до амбулаторії сімейного лікаря йти пішки не більше 500 метрів;
— запровадити та відстояти договори з приватними лікарями;
— розмежувати первинну та вторинну допомогу;
— збільшити обсяги фінансування первинної допомоги.
(Довідково: З 2001 року у місті діє Асоціація «Сімейна медицина» (АСІМЕД), її інформаційно-аналітичний центр та громадські комітети нагляду за медициною).
Вказані перетворення зумовили чималий економічний ефект, пов’язаний зі зменшенням користування спеціалізованою та швидкою медичною допомогою, а саме:
1) зменшити госпіталізацію та скоротити ліжка в стаціонарі міської лікарні із 325 до 245.
На сьогодні черги на планову госпіталізацію не існує;
2) значна частина потреби в стаціонарному лікуванні хворих покривається за рахунок лікування в денному стаціонарі поліклініки та стаціонарах вдома.
Так за 2008 рік проліковано:
в цілодобовому стаціонарі міської лікарні — 8372 хворих,
в денному стаціонарі поліклініки — 1728 хворих,

         

в стаціонарі вдома – 3126 хворих,
При цьому необхідно врахувати вартість ліжко — дня:
цілодобовий стаціонар – 97,71 грн.,
денний стаціонар – 13,76 грн.,
3) відмічається зниження кількості викликів швидкої медичної допомоги особливо у лікарів, що працюють по договору з поліклінікою.
Створення окремого лікувального закладу первинної медико — санітарної допомоги та чітке визначення квоти його фінансування (що, доречі, зроблено без введення жодної додаткової штатної посади в охороні здоров’я у місті) уможливило планово проводити профілактичну, лікувальну та господарську діяльність.
Перехід на роботу по договору з приватними сімейними лікарями сприяв і забезпечив їх матеріальне заохочення до більш ефективної та якісної роботи.
Виділені кошти на ПМСД стали більш ефективніше використовуватися, досягається «економічний ефект» направляються в першу чергу на забезпечення медикаментами хворих та зміцнення матеріально-технічної бази лікувального закладу (обладнання).
За роки роботи відмічається тенденція до зменшення числа госпіталізованих осіб лікарями первинної медико – санітарної допомоги.
Здійснюючи перетворення ми стикались з численними перешкодами. Більшість з них носила суто психологічний характер – незважаючи на усі негаразди люди побоюються змін. Але сьогодні у місті навряд чи можна знайти когось, хто оцінить зроблене негативно. Навпаки, коли люди приходять до свого сімейного чи дільничного лікаря і не стоять у чергах, бачать чисті впорядковані приміщення, не шукають знервовано, вибачте, де справити фізіологічні потреби, вони від цього лише позитивно налаштовуються на співпрацю з медиками.
Результатом такого сприйняття є те що люди з більшою охотою і своєчасно звертаються по медичну допомогу, не чекаючи коли припече.
Одним словом, тим що зроблено, і як зараз робиться задоволені і ми – медики, і наші пацієнти, і наше керівництво!!!

 

Екстренна та невідкладна медична допомога

Забезпечується з 01.01.2013 року двома закладами, а саме: Екстрена медична допомога — підстанцією Кременчуцької станції Полтавського обласного Центру екстреної допомоги та медицини катастроф

Завідуючий підстанцією — Летунов Павло Володимирович, телефони за № 103, (05348) 22187, (050) 308 0150, 0679233572

Невідкладна медична допомога (до 01.01.2017р. — Комсомольський центр ПМСД) — відділення невідкладної допомоги КНП «Центр первинної медико — санітарної допомоги м. Горішні Плавні Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області»

Посаду головного лікаря Комсомольського центру ПМСД займав до 01 січня 2017 року Третяков Олександр Миколайович.

З першого січня 2017 року Комсомольський Центр первинної медико — санітарної допомоги  було приєднано до Центру ПМСД, в складі якого тепер працюють відділення замісної терапії. Телефони: (05348) 22185, 26817, 61919, 0962167306, 0503041486

 

Історія розвитку ЕМД та НМД —

17 червня 1967 року в м. Комсомольськ була організована підстанція Кременчуцької станції швидкої медичної допомоги з однією фельдшерською бригадою, яка знаходилась у приймальному відділенні лікарні.

В 1971 році — організована перша лікарняна бригада.

1 червня 1977 року — організована самостійна станція швидкої медичної допомоги з двома бригадами, з 1980 року — з трьома. Першим головним лікарем СШМД була Борзілова Валентина Іванівна, яка займала цю посаду до 1992 року. З 1971 року і по теперішній час працює лікар Науменко Віра Григорівна. Фельдшер Д’яченко Галина Дмитрівна працювала з 1972 року по 2001 рік. Перша дитина, народжена в м. Комсомольськ, прийнята саме її руками. Фельдшер Шишова Світлана Миколаївна працює з 1973 року по теперішній час.

17 січня 1980 року — введена в експлуатацію типова споруда СШМД.

Цілодобово працюють 3 бригади: 2 лікарські та одна фельдшерська. Радіус обслуговування — 30 км. Диспетчерська обладнанна двома телефонами «03», крім того встановлений консультативний телефон 2-21-87

Встановлений прямий зв’язок з приймальним відділенням лікарні, міліцією, пожежною частиною. В самій установі є селекторний та внутрішній телефонний зв’язок. На санітарних автомобілях установлені радіостанції «Лен» для зв’язку з диспетчером. Кількість працюючих — 58 чоловік, з них : лікарі — 9 чоловік, фельдшери — 20 чоловік, молодший медичний персонал — 10 чоловік.

Головний лікар Комсомольської СШМД — Третяков Олександр Миколайович, працює на даній посаді з 1999 року. Старший лікар — Науменко Віра Григорівна. Старший фельдшер — Шпорт Наталія Григорівна, працює з 1978 року.Головний бухгалтер — Товскошкур Наталія Анатоліївна, працює на даній посаді з 1997 року.

В 2011 році комп’ютеризована диспетчерська служба та виконано перехід на мобільний зв’язок диспетчера з виїзними бригадами.

Кращими за професією визнані фіналісти конкурсу » Людина року » — в 2004 році — старший фельдшер — Шпорт Наталія Григорівна та в 2006 році — старший лікар — Науменко Віра Григорівна.

ЮВІЛЕЙНІ ДАТИ — 1 червня 2007 року 30 — річчя створення самостійної служби швидкої медичної допомоги в м. Комсомольську та 40 — річчя створення підстaнції швидкої медичної допомоги в складі Кременчуцької станції швидкої медичної допомоги.

З 27 травня 2013 року за клопотанням працівників Комсомольської підстанції екстреної медичної допомоги, диспетчерська служба відключена від корпоративної мережі галузі міста та комплексної медичної інформаційної системи «Медичний кластер», щоденна оперативна інформація передається підстанцією до аналітичного відділу управління охорони здоров’я, де спеціалісти формують через модуль повідомлення до закладів первинної ланки та ВМД.

Амбулаторія ЗПСМ №2 с.Дмитрівка

Історична довідка —Довоєнні роки – обслуговування та надання медичної допомоги жителям села та навколишніх хуторів проводилося амбулаторією у с. Потоки.
Червень 1954р. – реорганізація Потоківської амбулаторії в Дмитрівську дільничну лікарню.
16 червня 1954р. – головним лікарем Дмитрівської дільничної лікарні при Потокській МТС назначено Соболєва Олександра Михайловича.
12 жовтня 1955р. –до 1967р. – на посаду головного лікаря призначено Карпова Миколу Семеновича.
За його час роботи було відкрито стаціонар на 25 ліжок.
З часом лікарі один одного зміняли на посаді головного лікаря Дмитрівської дільничної лікарні:
Корецький Петро Федорович;
Бондарчук Василь Ілліч;
Абзалдінов Жефар Асманович;
Кохан Григорій Степанович;
Загреков Вячеслав;
Фоменко Андрій Сильвестрович.
Працювали і на території села ФАПи – Підлужанський (очолювала Оленко Олена Григорівна), Кияшківський; фельдшерські пункти — в Кияшках, Підлужжі, Зарудді, Бондарях, Низах і Г.Плавні.
7 лютого 1986р. – посаду головного лікаря зайняв лікар-терапевт Полієвець Василь Петрович.
01 квітня 2000р. – рішенням 5 сесії Комсомольської міської ради було прийнято реогранізувати Дмитрівську дільничну лікарню в сільську амбулаторію сімейного лікаря с. Дмитрівка, головним лікарем якої залишився Полієвець В.П.
13 грудня 2011р. – Комсомольська міська рада прийняла рішення про проведення реструктуризації медичної служби на території Дмитрівської сільської ради, а саме:
утворення Кияшківської сільської амбулаторії сімейного лікаря на базі фельдшерських пунктів сіл Кияшки та Підлужжя;
перейменування Дмитрівської сільської амбулаторії сімейного лікаря у Комунальний заклад «Поліклінка центр первинної медико-санітарної допомоги» с. Дмитрівка.
25 січня 2012р. – Полієвця В.П. переведено на посаду завідуючого Кияшківською САСЛ, а виконуючим обов’язки головного лікаря КЗ «Поліклініка ЦПМСД» с. Дмитрівка призначено Климко А.І.
З 1 вересня 2013 року за рішенням Дмитрівської сільської ради та Комсомольської міської ради комунальний заклад реорганізовано у дві сільські амбулаторії сімейного лікаря Дмитрівську №2 та Кияшківську №3 і приєднані як структурні підрозділи до Головного закладу первинної медико-санітарної допомоги — поліклініки » Медичний центр ПМСД «.