Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та гострі респіраторні інфекції в загальній сукупності становлять понад 90%.
Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процессу з грипу та ГРВІ.

За даними Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій в Україні спостерігається звичайний для цієї пори року сезонний підйом захворюваності, спричинений респіраторними вірусами. Активність епідемічного процесу припадає на І квартал року, найчастіше з початком наприкінці січня.

Грип – це гостре інфекційне захворювання, викликане вірусом.
Інкубаційний період хвороби – від кількох годин до 1-2 діб.

Захворювання розвивається раптово і бурхливо і проявляється ознобом, підвищенням температури, головними, м’язовими та суглобовими болями, загальним нездужанням, кволістю, кашлем, нежиттю.

Заразитись грипом чи респіраторними інфекціями можна від хворої людини, збудник розповсюджується через повітря, особливо велика кількість вірусу виділяється хворим при кашлі та чханні.
Небезпека грипу – в різноманітних ускладненнях, які можуть вразити практично будь який орган людини – легені, серце, нирки, очі, суглоби, тощо. Найпоширеніші ускладнення після грипу – це пневмонія, вірусний менінгіт, отити, гайморити, фронтити так ін.

В епідсезон 2006-2007р.р. в Україні зареєстровано 6 летальних випадків від ускладнень грипу та ГРВІ, в тому числі 2 випадки в Полтавській області.
За період епідемії 2007року в місті на грип та гострі респіраторні інфекції перехворіло 8156 осіб, що на 25.7% вище за аналогічний період минулого року.

Міністерство охорони здоров’я прогнозує на епідсезон 2007-2008 року ймовірне підвищення рівня захворюваності населення, зокрема дитячого, в разі розповсюдження нового підтипу вірусу грипу, до якого відсутній імунітет у людей.

Профілактичним заходом, висока ефективність якого доведена як у світі, так і в Україні, є проведення щеплень проти грипу.
На основі аналізу антигенних властивостей вірусів грипу що циркулюють, на епідемічний сезон грипу 2007/2008 рр. Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я рекомендовано наступний штамовий склад вакцини проти грипу для країн Північної півкулі на сезон 2007/2008рр.: А/Соломонові Острови 03/06 (Н1N1); А/Вісконсин/67/05 (Н3N2), або подібний (1); Малайзія/2506/04 або подібний.

В Україні зареєстровані та є в наявності вакцини проти грипу, які містять штами вірусів грипу 3 типів, що рекомендовані на поточний епідемічний сезон: флюарікс, інфлувак, інвівак, інфексал, ваксі грип, грипол. Щеплення необхідно проводити в перед епідемічний період (жовтень-листопад) для імунізації контингентів ризику, які мають високу можливість інфікування грипом та клінічних ускладнень.
В першу чергу це школярі, діти дошкільного віку, підлітки, студенти, персонал медичних, дошкільних, навчальних закладів, робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, особи з хронічними захворюваннями серцево-судинної, ендокринної, дихальної системи.

Шановні жителі міста! Потурбуйтесь про своє здоров’я до початку епідемічного підйому захворюваності на грип.
Вакцину можна замовити в аптеках міста: № 243, № 286, госпрозрахунковій поліклініці. Щеплення необхідно провести в листопаді місяці.

Пам’ятайте, що захворювання легше попередити, ніж вилікувати.