Проводячи багато часу на вулиці в жарку пору року, людина постійно стикається з цим ризиком отримати тепловий чи сонячний удар, які дуже часто взаємопов’язані. Сам по собі тепловий удар є хворобливий стан, що з’являється в результаті тривалого впливу високої температури на організм. Простіше кажучи, це перегрів організму. Природно, що отримати його можна, перебуваючи довгий час під прямим впливом сонячних променів, але тепловий удар відбувається навіть простіше, ніж сонячний — буває досить провести кілька годин в задушливому приміщенні або пропрацювати якийсь час в дуже щільною одязі, в той час як для сонячного потрібні практично курортні умови.

Який механізм згубного впливу теплового удару на організм? Для його нормального функціонування температура людського тіла не повинна бути вище 37 градусів, а в результаті перегріву в організмі посилюються процеси теплоутворення і одночасно сповільнюються процеси тепловіддачі. В результаті всі життєві функції серйозно порушуються аж до зупинки серця в особливо складних випадках.

СИМПТОМИ:

Симптомами теплового удару є запаморочення і головний біль, слабкість, блювання, прискорене дихання і пульс, висока температура тіла, м’язові спазми, повністю відсутнє потовиділення, суха гаряча шкіра, втрата свідомості. У разі ж сонячного удару все симптоми проявляються сильніше і проходять довше. При першому їх прояві потрібно відразу почати надавати допомогу при тепловому ударі.

СОНЯЧНИЙ УДАР. ГРУПИ РИЗИКУ

Під тривалим впливом тепла і сонячних променів отримати сонячний удар може абсолютно будь-яка людина, але все ж є люди, найбільш схильні до перегріву. це:

Діти і літні люди.
Люди, які страждають на діабет і серцево-судинними захворюваннями, а також приймають препарати діуретики.
Люди з надмірною вагою.
Люди, що знаходяться на відпочинку в місцях з жарким кліматом, а також працюють на спеці або в умовах високих температур.
Люди, які зловживають алкоголем.
Люди, чий організм зневоднений.

ЩО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ОТРИМАТИ СОНЯЧНИЙ УДАР?

Для того щоб знизити ризик теплового удару, досить слідувати перерахованим рекомендацій:

По можливості носити світлий, що не утрудняє рухів одяг з натуральних тканин і не забувати про головні убори.
Необхідно скоротити фізичну активність на відкритому повітрі в жарку пору, особливо вдень. Інтенсивні спортивні тренування варто перенести на ранок і вечір.
Важливо пити достатню кількість рідини, але при цьому скоротити вживання кави і міцного чаю, а також газованих напоїв. Алкоголь у спеку бажано виключити повністю.
Приймати їжу варто невеликими порціями, але часто.
Ні в якому разі не залишати в закритій машині дітей, людей похилого віку і тварин.
Стежити за температурою тіла — якщо вона піднялася вище 37 градусів, значить, організм намагається з чимось впоратися, а в даному випадку — з перегрівом.

Надання першої допомоги при СОНЯЧНОМУ (тепловому) УДАРІ

При підозрі на перегрів у іншої людини необхідно викликати швидку допомогу. Якщо це з якихось причин неможливо або важко, спробуйте надати потерпілому першу допомогу при сонячному ударі, яку, до речі, потрібно почати надавати і в разі очікування вже викликаної швидкої допомоги. У комплекс заходів допомоги при сонячному ударі входять наступні дії:

Помістити людину в тінь або добре провітрюється, забезпечивши рясне пиття або О.Р.С. Важливо укладати людини строго на спину!
Бажано звільнити людину від одягу або хоча б від тугих і вузьких її частин — ременя, краватки і т.д.
При можливості занурити потерпілого в прохолодну воду, обернути його мокрим простирадлом або просто протирати водою його тіло.
Для якнайшвидшого охолодження людини можна використовувати віяло або вентилятор, а також обкласти його пакетами з льодом або замороженими продуктами.

НАСЛІДКИ ТЕПЛОВОГО УДАРУ

Крім загострень існуючих захворювань, які можуть привести до летального результату, теплової та сонячний удари можуть ці захворювання спровокувати. До числа найбільш серйозних наслідків перегріву організму відносяться офтальмологічні проблеми, серцево-судинні захворювання, неврологічні патології аж до інсульту, порушення координації рухів і т.д. Це пояснюється тим, що тривалий вплив сонячних променів на кору головного мозку не може не залишитися для організму непоміченим і призводить до різного роду проблем, починаючи від головного болю і закінчуючи смертельними патологіями. Тому такою важливою є профілактика та своєчасна допомога при сонячному ударі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *