У День Державного Прапора України в Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА здали в експлуатацію реконструйовану будівлю з кімнатами та квартирами сімейного типу по вул. Шевченка, 96. У гуртожитку житимуть працівники медичної галузі області.

Сьогодні, разом з медиками, святкову стрічку в гуртожитку перерізав голова Полтавської ОДА Валерій Головко. На подію також запросили голову облради Олександра Біленького, директора Департаменту охорони здоров’я ПОДА Віктора Лисака та головного лікаря Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського Григорія Оксака. Медпрацівники, яким виділять житло у відремонтованій будівлі, не стримували своєї радості:

— Мій чоловік працює медичним братом в обласній лікарні. Запрошення на відкриття гуртожитку стало сюрпризом для нашої родини. Досі не віриться, що нам нададуть житло в цій будівлі. Ми не можемо дочекатися подробиць щодо поселення, це так хвилююче, — поділилася враженнями дружина медика Марина Таран.

У Полтавській області реалізується програма «Місцеві стимули для медичних працівників». Мета — підвищення рівня мотивації медиків до праці та поліпшення їхніх соціально-побутових умов.

Роботи на об’єкті проводилися протягом двох років — з 2015 до серпня 2017. Рішення щодо реконструкції закинутого гуртожитку Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського прийняли два роки тому. Замовником реконструкції гуртожитку виступив обласний Департамент будівництва.

У 2015 звідси вивезли велику кількість сміття, замінили вікна та мережі, утеплили приміщення. У січні нинішнього року в ОДА прийняли рішення віддати будівлю під гуртожиток для заселення медикам обласних лікарняних закладів, які не мають свого житла. На об’єкт, за загальним кошторисом, витратили майже 16,5 млн грн.

— Питання забезпечення житлом медиків зараз — першочергове. Ця будівля більше 10 років стояла в занедбаному стані. Два роки тому ми вирішили це змінити. А сьогодні представники медичної галузі отримують житло, якого вкрай потребують, — наголосив Валерій Головко.

Під час реконструкції будівельники повністю замінили комунікації, виконали внутрішнє опорядження приміщень. Відремонтували сходові клітини, облаштували стоянку для транспорту та прибудинкову територію. Під дитячі візки відвели спеціальну кімнату, закупили і змонтували меблі, замінили ліфт.

— Наразі ми маємо восьмиповерховий будинок, до складу якого входять 47 звичайних та 4 кімнати для сімейного проживання. Ми заселимо до гуртожитку 86 чоловік. Будівля сучасна та оснащена всім необхідним. Вже не можу дочекатися, коли родини заїдуть у їхнє нове житло, — розповів директор Департаменту будівництва області Тимофій Голбан.

У Полтавський облдержадміністрації шукатимуть шляхи вирішення питання оплати комунальних послуг. Один з варіантів — компенсація за рахунок бюджетів лікарень. Так плата стане більш помірною та доступнішою для медпрацівників.

Джерело: http://www.adm-pl.gov.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *