В Україні поки немає зареєстрованої вакцини від штамів грипу, які будуть циркулювати в епідемічному сезоні 2017-2018 рр. Про це повідомила завідувачка кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, заслужений лікар України, професор Ольга Голубовська.
«Ідеально вакцинуватися за кілька місяців до початку підйому епідемічного сезону. Зараз його (підйому захворюваності) немає ні в Україні, ні в Європі. Поки низькі рівні захворювання. Але грип може з’явитися в будь-який час і абсолютно непередбачувано. У 2015 році смертельні випадки були вже в листопаді, коли в одній сім’ї від грипу загинули мати і дочка », — зазначила Голубовська.
Вона звертає увагу на те, що поки неможливо спрогнозувати піки захворюваності на грип в Україні.
«Ми можемо прогнозувати, коли почнеться епідемія, по її динаміці. А зараз абсолютно не можемо сказати. Зазвичай з листопада по березень, а коли буде пік цього, поки ніхто не може сказати. Треба розуміти, що вакцина не запобігає розвитку захворювання, але захищає від важких форм грипу. При грипі найголовніше завдання для хворого — вижити. Тому вакцинуватися потрібно », — підкреслила Голубовська.
Вона зазначила, що в перший же день лихоманки хворий повинен звернутися до лікаря.
«Це відповідальність хворого. Величезна проблема — самолікування. Хворі починають приймати ті препарати, які при штамі Н1N1 взагалі протипоказані, зокрема аспірин. Його просто не можна приймати при цьому грипі. Були випадки, коли людина звертається на 10-й день хвороби, коли грип вже викликає незворотні процеси в легенях », — сказала Ольга Голубовська.

Джерело: http://pharma.net.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *