Про кроки впровадження реформи галузі охорони здоров’я, які здійснювалися найближчим часом на Полтавщині, під час брифінгу роз’яснив місцевим журналістам директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак:

«Ми розпочали активну підготовку до загального впровадження в області електронної системи охорони здоров’я, про що доповідали в Міністерстві  охорони здоров’я України. Така електронна система наразі ще потребує стандартизації, приведення до нормативної бази. Думаю, що всі існуючі напрацювання в цьому напрямку буде найближчим часом реалізовано та доведено до логічного завершення».

Віктор Петрович поінформував, що на рівні центрального компоненту реалізації Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку відібрано компанію, яка буде допомагати полтавським фахівцям впроваджувати ІТ-компоненти: «Ми неодноразово зустрічалися з колегами з цієї компанії, найближчим часом заплановано їхній візит до нашої області. Отже консенсусу досягнуто, будемо спільно вносити деякі корективи до планів спільної роботи. Позиція цієї компанії-партнера полягає в тому, що все-таки регіональний компонент впровадження електронної системи необхідний, бо доцільно ураховувати місцеві особливості кожної області».

Від керівників центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги вимагається ретельне виконання методичних рекомендацій щодо здійснення автономізації закладів охорони здоров’я, своєчасного внесення необхідних коректив у плани подальшої роботи.

Керівник Департаменту додав, що на зекономлені кошти Субпроекту отримано дозвіл на реалізацію низки пакетів, зокрема – додаткової закупівлі санітарного автотранспорту для служби екстреної медичної допомоги, великого обладнання, приміром, навігаційно-абляційної системи тощо.

Окрім того, Полтавщину відвідала місія Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Всесвітньої організації охорони здоров’я, представники МОЗ. Вони ознайомилися з особливостями поступового впровадження на Полтавщині реформування галузі. Зокрема, побували в обласних лікувально-профілактичних закладах та районних лікарнях, які в майбутньому виконуватимуть функцію лікарень інтенсивного лікування. Гості ознайомилися з порядком організації «маршруту пацієнта», особливостями функціонування споруд та будівель закладів охорони здоров’я, співпраці з проектувальними організаціями щодо приведення до європейських стандартів. Після отримання експертного висновку, спільно розроблятимуться поетапні майстер-плани госпітального сектору області задля отримання перспективи подальшої діяльності. Це здійснюється для більшої ефективності організації ліжкового фонду в лікарнях. У складі місії були представники деяких країн (Швеції, Естонії), які успішно пройшли подібний шлях у перетворенні системи охорони здоров’я та поділилися досвідом.

«Тобто наразі триває значна навчально-штурмова відповідальна робота. Моя позиція – оптимістична. Ми використовуємо досвід колег, послуговуватимемося перспективами, поступово реалізовуючи в майбутньому спільні напрацювання» – підкреслив В.Лисак.

Він оголосив надзвичайно важливу новину від МОЗ, яке направило на обласні державні адміністрації документ щодо створення «Плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги». Примірний проект плану спроможної мережі ПМСД Решетилівського району Полтавської області, розроблений полтавськими фахівцями, стане прикладом для всієї України.

Джерело: ДОЗ ПОДА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *