«За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків — присутність всієї родини не обов’язкова. Тато або мама мають взяти з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно», — йдеться в повідомленні прес-служби.

Одразу необхідно зазначити, що лікарі-педіатри отримуватимуть за надання медичних послуг дітям значно більше фінансування на рік, аніж за дорослих. Наприклад, за надання медичних послуг дітям до 5 років передбачена ставка в розмірі 1400 гривень на рік за одного пацієнта, а від 6 до 17 років – 814 гривень на рік за одного пацієнта. Однак максимальна кількість пацієнтів для лікаря-педіатра не перевищуватиме 900 осіб.

«Педіатр може обслуговувати дітей до 18 років. З 18 років потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом», — пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Відтак, лікарі-педіатри будуть вимушені частіше за інших поповнювати кількість декларацій, укладених з дітьми та їхніми батьками/опікунами. Зокрема через це їм було встановлено найбільше фінансування, щоб не позбавляти мотивації.

 Джерело: МедПросвіта

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *