Учора з робочим візитом на Полтавщині побував заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

Він зустрівся із головою обласної державної адміністрації Валерієм Головком, його заступником Олегом Пруглом, відвідав медичні заклади Великобагачанського й Решетилівського районів, подивився, як працює сільська медицина, як надаються послуги на первинному рівні.

– Хочеться зробити комплімент Полтавщині за поступ у медицині за останні кілька років. Часом випереджаєте й Міністерство. Область має не найбільші в країні фінансові ресурси, проте одна з найкращих у державі в плані ефективності. Завжди ставимо її в приклад. Усі наші проекти з міжнародними партнерами реалізовуються на Полтавщині. Це дозволяє нам рухатися вперед не навпомацки. Завдяки досвіду області намічаємо подальший рух. Ви у нас як розвідзагін, ідете першими вперед, – зазначив Павло Ковтонюк. – Наступного року – пілотування реформи в сегменті госпітальних округів, бо у 2020-му країна має перейти на нову модель фінансування медицини госпіталями. Вона передбачає оплату лікарням за фактично надані послуги. Нам потрібно впровадити проект в області, яка розуміє матеріал і готова робити реформи.

– Ми готові співпрацювати з Міністерством охорони здоров’я, реалізовувати з вашою координацією ініціативи, – звернувся до Павла Ковтонюка Валерій Головко. – Розуміння і бажання маємо. Потрібно визначити, скільки коштів нам необхідно для реалізації в цілому програми госпітальних округів в області, залучити ресурси таких фінансових установ, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк. Чим швидше залучимо кошти сьогодні, тим ефективнішою медицина буде завтра.

– Віктор Петрович (Лисак. – прим.) якісно провів підготовчу роботу. Бачу, що для лікарів наступний крок медреформи не новина і далеко не шок. Дуже добре, що вся область готова заходити в пілот, бо для нас дуже важливо відпрацювати так званий клінічний маршрут. Бачитимемо, куди йтиме пацієнт по послугу, а звертатиметься він саме туди, де вона надається, – додав Павло Ковтонюк.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак поінформував, що Полтавщина – третя в державі за кількістю підписаних декларацій між пацієнтами й лікарями. Зазначив, що у Решетилівці працює лікар, яка вже набрала максимальну кількість пацієнтів – дві тисячі. За словами Павла Ковтонюка, таких фахівців в Україні – шість осіб.

– Основна мета мого візиту – подивитися, як іде реформа первинної допомоги, що розпочалася по країні. Полтавщина – у трійці найбільш ефективних областей у її реалізації, зокрема за кількістю людей, які вже відносно до загального населення регіону підписали декларації з лікарями. Дуже хороший темп. Особливо у сільській місцевості добре йде реформа. Є деякі громади, які вже готові в липні переходити на нові фінансові стосунки з державою, отримувати оплату за кожного пацієнта по тарифу. Усі вимоги Національної служби здоров’я на Полтавщині виконані. 29 відсотків жителів громад краю вже підписали декларації з лікарями. До середини року очікуємо, що цей показник збільшиться. За кожною декларацією йде хороша оплата. І це означає, що лікарі, обрані пацієнтами, отримають більше коштів, – розповів Павло Ковтонюк. – Полтавська область, дійсно, попереду в медичній сфері майже в усіх напрямках. Обговорюємо ідею пілотного проекту на наступний рік по роботі з лікарнями по тому ж принципу: кошти за послугу. Експерти розробили відповідну модель. Ми знаємо, куди нам рухатися. Голова облдержадміністрації Валерій Головко ініціативу підтримав. На національному рівні є підтримка з боку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Тож наступного року підготуємося й почнемо напрацьовувати передовий досвід на Полтавщині.

Джерело: офіційний сайт Полтавської ОДА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *