Міністерство охорони здоров’я України спростило порядок оформлення декларації з лікарями, які надають первинну допомогу. Як інформує прес-служба Міністерства охорони здоров’я, лікар або реєстратор більше не зобов’язані робити копії документів, надані пацієнтом. Тепер, під час підписання декларації, пацієнт повинен показати тільки один з документів, що підтверджують особу та реєстраційний номер картки платника податків (ідентифікаційний код). Якщо людина за релігійними переконаннями відмовився отримувати ідентифікаційний код, то його не вимагатимуть.

Скорочено також перелік інформації, яка буде вноситися в декларацію. Тепер всі дані будуть поміщатися на одному аркуші. Вказувати місце прописки пацієнта більше не потрібно.

Продовжено до 1 січня 2020 термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 роки (до початку національної кампанії з вибору лікарів). До цього часу пацієнти можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Декларації, які були укладені після 23 березня 2018, не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно.

При зміні юридичного статусу медустанови не потрібно буде заново підписувати декларації з лікарями. Раніше подані договору залишаються в силі — за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати в закладі.

Без договору з лікарем можна отримати невідкладну медичну допомогу. Її зобов’язані безкоштовно надати в будь-яких комунальних медустановах, але лише на підставі таких симптомів: Раптове підвищення температури з кашлем, нежиттю, болем у горлі; Головний біль, запаморочення, слабкість; Біль в попереку, суглобах; Підвищення артеріального тиску; Больовий синдром у онкологічних хворих; Алкогольний, наркотичний, токсичний абстинентний синдром; Загострення хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, який надає первинну медичну допомогу, через гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишечника, хвороби нирок, суглобів тощо.

Джерело: МОЗ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *