Міністерство охорони здоров’я затвердило умови прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 році в яких передбачило певні зміни для вступу на медичні спеціальності. Зокрема абітурієнти повинні будуть подати сертифікати ЗНО з української мови, хімії або біології, а також фізики або математики, які мають вказувати на здатність майбутніх медиків логічно мислити та аналізувати.

«Введення фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику. Сучасна доказова медицина — точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою», — зазначив заступник міністра Олександр Лінчевський.

Також для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати не менше 150 балів ЗНО з профільних предметів. А для спеціальності «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал з профільних предметів буде понад 130 балів.

«Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», а й на фармацію. Це важливо, адже рішення фармацевт також безпосередньо впливають на здоров’я пацієнта», — додав Лінчевський.

В МОЗ зазначили, що нові умови прийому прийняті в рамках стратегії розвитку медичної освіти МОЗ України. Такі зміни спрямовані на поліпшення якості освіти лікаря.

Зазначимо, що Кабінет міністрів України затвердив довготермінову програму прийому на державну форму навчання, згідно з якою на 2019 рік держзамовлення складатиме 197000 осіб, з яких на медспеціальності буде передбачено 4-5 тисяч місць.
Джерело: МОЗ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *