Корисні поради допоможуть уникнути гострих респіраторних інфекцій та грипу.

  1.  Уникайте близького контакту – намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
  2. Захворіли – лишайтеся вдома – якщо можливо, то візьміть день з роботи або навчання: грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  3. Прикривайте ніс та рот – під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко.
  4. Часто мийте руки – це допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  5. Намагайтеся не торкатися обличчя – очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
  6. Привчіть себе до корисних звичок – ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

ПРЕС-ЦЕНТР Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *