🤔🥂🚫Кажуть, що алкоголь покращує капілярний кровотік, нормалізує артеріальний тиск і навіть знижує рівень цукру в крові.

Так і є, проте ефект триває до 30 хвилин. А після цього навпаки відбувається тромбування судин і різке підвищення тиску.

А щодо зниження рівня глюкози: насправді алкоголь стимулює апетит, відповідно, ми починаємо більше їсти — і це лиш підвищує рівень цукру в крові, паралельно порушуючи обмін речовин.

❗ Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує: безпечної дози алкоголю не існує. Тож краще відмовитися від нього взагалі. Натомість тверезе життя знизить ризик розвитку хвороб серця, підвищить твою уважність та допоможе покращити стосунки з близькими 🤗

Дізнайся про фактори ризику серцево-судинних захворювань тут: https://cvd.phc.org.ua/

Сайт з оцінки ризику серцево-судинних захворювань розроблено Центром громадського здоров’я МОЗ України у партнерстві з ГО «Життя» за підтримки «україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» з метою виявлення факторів ризику серцево-судинних захворювань та створення індивідуальних і науково обґрунтованих рекомендацій із запобігання захворюванням.

Ініціатива #СтаньНаВартіСвогоСерця відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров‘я».

Чотирирічний Україно-швейцарський проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні» (коротка назва — “Діємо для здоров’я”) має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя чоловіків та жінок шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань.