Лікарням дозволили законно користуватися «благодійними внесками» від пацієнтів — відтепер установи охорони здоров’я можуть використовувати кошти, отримані від юридичних і фізичних осіб.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» (реєстраційний номер 2309а-Д) прийняла Верховна Рада України. Як стало відомо Кременчуцькій газеті з повідомлення УНІАН, за дане рішення проголосували 280 із 361 народного депутата, зареєстрованого в сесійній залі.

Напередодні прийняття закону заступник голови профільного комітету ВР І.Сисоенко назвала його «важливим кроком в страхову медицину і який сформує правові підстави для боротьби з тіньовими засобами, у вигляді благодійних внесків в державних і комунальних медичних установах».

Законом встановлюється спрощений порядок реорганізації державних і комунальних установ в казенні та комунальні некомерційні підприємства, також передбачається встановити ряд стимулів, в тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров’я, передає РБК-Україна.

Визначаються і особливості укладення трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров’я та уточнюються можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров’я.

Крім того, пропонується встановити, що не використані закладом охорони здоров’я (крім державних і комунальних установ) фінанси в поточному році, не будуть вилучатись, і можуть використовуватися таким закладом на фінансування його діяльності (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази). Таке невикористання коштів не може бути підставою для зменшення фінансування в наступному бюджетному періоді.

Законом встановлюється, що договори про медичне обслуговування населення будуть полягати у відповідності до спеціального порядку, затвердженого урядом, який замінить процедури державних закупівель, які внаслідок своєї складності і тривалості можуть привести до перебоїв у наданні медичних послуг населенню.

При установах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу вторинного і третинного рівня, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладені договори про медичне обслуговування населення, за рішенням власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого органу управління) утворюються наглядові ради з обов’язковим залученням представників громадськості (за їх згодою).

Такі ради також можуть утворюватися за рішенням власника при інших установах. Наглядові ради розглядають питання зокрема щодо дотримання прав і забезпечення безпеки пацієнтів, дотримання законодавчих вимог при здійсненні медичного обслуговування населення установою охорони здоров’я, фінансово-господарської діяльності установи охорони здоров’я.

Раніше в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що зміни механізму фінансування, передбачені законопроектом «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», можуть зробити медицину доступною для всіх пацієнтів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *