Нестача сімейних лікарів, особливо в сільській місцевості, — одна з найбільших проблем системи охорони здоров’я. На Полтавщині дефіцит таких фахівців становить 30%. Для того, аби сімейний лікар приїхав до них працювати, Сергіївська територіальна громада Гадяцького району запропонувала йому оклад у розмірі 10 тис. грн й будинок на додачу. І бажаючі знайшлися!

Валентина БЛИЗНЮК, головний лікар КЗ «Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги»

Два роки тому в село Сергіївка нашого району направили на роботу випускницю ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» Катерину Ковальову. Інтернатуру вона проходила за фахом «Сімейна медицина». І молодий лікар поринула в роботу, якої не бракувало. А щоб втримати спеціаліста, сільська рада ухвалила рішення придбати для лікаря будинок. Наприкінці минулого року було створено Сергіївську територіальну громаду, що об’єднала 13 населених пунктів і понад 3 тис. жителів. На першій сесії її ради обговорювали й питання розвит­ку медицини на селі, створення привабливих умов для сімейних лікарів. Голова громади Ігор Лідовий запропонував тоді заохочувати цих фахівців зарплатою у розмірі 10 тис. грн та житлом за кошти громади — гроші у бюджеті були. А враховуючи те, що зі створенням громади збільшилася кількість мешканців, вирішили взяти на роботу ще одного сімейного лікаря. З 1 лютого він розпочав свою діяльність у Розбишівський амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.Кожна з амбулаторій — і Сергіївська, і Розбишівська — забезпечена приміщенням і меблями. У сімейного лікаря є сучасний кардіограф, сечовий аналізатор, глюкометр, комп’ютер, підключений до інтернету, діють кабінети долікарського й онкологічного огляду. Територіальна громада також виділила 10 тис. грн на придбання холестеринометрів — їх закуп­лять цього року. Подбає влада і про транспорт для новоприйнятого сімейного лікаря. А житло собі він обере сам: чи то квартиру, чи будинок.

Варто сказати, що сімейних лікарів мотивують до роботи і в інших районах області, наприклад, у Хорольському влада забезпечує їх житлом. От якби така практика була поширена повсюдно, проблема укомплектованості сімейними лікарями в регіонах втратила б свою актуальність.

Джерело: Андрій КОНДРАТЮК, спеціально для «ВЗ», м. Полтава

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *