06.06.2017 | 11:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України передав до Верховної Ради України пакет законопроектів по медичній реформі, опрацьований спільно Міністерством охорони здоров’я з народними депутатами та експертним середовищем, і сподівається на обговорення ініціатив вже найближчим часом. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ознайомлення з ходом будівництва Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

«Нам потрібно змінити систему медицини в Україні. Та програма реформ, яка запропонована Міністерством, Урядом, опрацьована Нацрадою реформ спільно з народними депутатами і є відповіддю на питання про те, як змінити медсистему в країні,  — сказав Глава Уряду. —  Маємо надію на те, що той пакет законопроектів, який направлений до Парламенту, буде включено в порядок денний, і ми знайдемо підтримку й ухвалимо правильні рішення, які дозволять зробити систему охорони здоров’я ефективною».

Прем’єр-міністр вкотре нагадав, що ключова умова медичної реформи – підвищення якісної медичної послуги і, відтак, збільшення тривалості життя українців. Один з шляхів досягнення такої мети – запровадження автономізації лікарських закладів. «Що ми маємо фінансувати: стіни лікарень чи якість медичної послуги? Відповідь очевидна: надав послугу – отримав кошти. Автономізація лікарень – це правильний крок, який дасть можливість лікарням стати конкурентними, якісними», — сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що наразі Україна проходить шлях країн Європейського Союзу, який вони пройшли десятки років тому. І саме тому Уряд разом із проведенням системних змін опрацьовує програми будівництва нових медичних центрів різного спрямування – перинатальних центрів та кардіоцентрів. «Наші зусилля, зусилля Президента й Парламенту дадуть якісний результат. Над цим треба об’єднуватися й ухвалювати рішення», — сказав Володимир Гройсман.

МОЗ: 10 фактів про медреформу

06.06.2017 | 10:23
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Сьогодні народні депутати Верховної Ради голосуватимуть за включення до порядку денного законопроектів, які мають запустити медичну реформу в Україні. Ці законопроекти розроблені Урядом на виконання Концепції реформування охорони здоров’я, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1013-р 30 листопада 2016 року, та доопрацьовані парламентською робочою групою. Вони запроваджують новий дієвий механізм реалізації пацієнтами конституційного права на безкоштовну медичну допомогу, отримання якісних медичних послуг та лікарських засобів.

Що саме запроваджують ці законопроекти:

1. Новий дієвий механізм реалізації конституційного права на безкоштовну медичну допомогу, отримання якісних медичних послуг та лікарських засобів.

2. Державні гарантії оплати наданих пацієнтам медичних послуг та лікарських засобів за рахунок коштів держбюджету за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

3. Поняття «державного гарантованого пакета» – визначеного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов’язується оплачувати за наперед встановленим єдиним тарифом, що затверджується КМУ щороку. Державні фінансові гарантії надаються незалежно від будь-яких додаткових критеріїв усім громадянам України.

4. Повній оплаті з держбюджету підлягатимуть медичні послуги та лікарські засоби на рівні первинної та екстреної (близько 80% всіх звернень громадян), а також паліативної медичної допомоги. Обсяг фінансування інших видів медичних послуг буде визначатися КМУ. При цьому компонент медичної допомоги на всіх рівнях і завжди буде оплачуватись державою.

5. У разі часткового покриття запроваджується офіційна співоплата за отримані медичні послуги. Співоплата може здійснюватися за рахунок коштів пацієнтів чи за рахунок інших джерел (наприклад, загальнообов’язкового соціального медичного страхування, добровільного медичного страхування, коштів місцевих бюджетів) за встановленим КМУ фіксованим тарифом співоплати, поза яким стягнення плати заборонено.

6. Медичні послуги в рамках державного гарантованого пакета надаватимуться закладами охорони здоров’я будь-якої форми власності та фізичними особами-підприємцями, що мають ліцензію на медичну практику, відповідно до договорів про медичне обслуговування населення, укладених з Національною службою здоров’я України («НСЗУ»). Оплата за надані пацієнтам послуги здійснюватиметься НСЗУ на підставі такого договору.

7. Державні фінансові гарантії запроваджуються поступово, на первинному рівні вже з січня 2018 року, на інших рівнях – до 2020 року.

8. В Україні визнаватимуться міжнародні клінічні настанови, що дозволять застосувати кращі світові практики та досягнення доказової медицини.

9. Пільги, що вже існують у сфері медичного обслуговування, залишаються чинними та реалізуються у відповідності до тих законів, якими вони впроваджені.

10. Додаткові державні фінансові гарантії повної оплати лікування для учасників антитерористичної операції («АТО») для визнання їх вкладу та самопожертви заради захисту України.

Президент України Петро Порошенко найближчим часом має намір внести в Парламент пакет законопроектів щодо медичної реформи в сільській місцевості.
Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків.
«Президент запропонує пакет законопроектів про реформу охорони здоров’я на селі. Пакет законопроектів буде представлений найближчим часом », — сказав він.
Шимків висловив надію, що доопрацьований законопроект по медичній реформі, який підтримав Національна рада реформ, буде проголосований Верховною Радою до кінця поточної сесії. Він також зазначив, що при доопрацюванні законопроекту по медреформу всі пропозиції були об’єднані тезою «гроші йдуть за пацієнтом».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *