Нагадаємо, що на розгляд Верховної ради було подано 2 законопроекти, що сточуються Про Державних фінансових гарантій щодо медичного обслуговування: законопроект №6327 , поданий МОЗ, та альтернативний законопроект №6327-1,що підготував О. Мусій. За основу парламент прийняв законопроект Уряду. В подальшому закон було відправлено на доопрацювання. В процесі доопрацювання депутати подали 886 поправок до другого читання на 328 сторінках до урядового законопроекту №6327 про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими засобами, який закладав основні положення запропонованої Міністерством охорони здоров’я галузі.

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на своїй сторінці в мережі Фейсбук, поправки подали 76 депутатів.

В результаті обговорення законопроекту, МОЗ погодилося замінити в законопроекті про медичну реформу державний гарантований пакет медичних послуг державною програмою їх надання, повідомила глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук».

«Це було бачення альтернативного закону (законопроекту О. Мусій – ред.). Тепер держава зможе фінансувати лікування в лікарнях і спеціалізованих установах другого і третього рівня, а не тільки невідкладну, сімейну медицину і паліативну допомогу», — написала вона.

За підсумками другого засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту №6327 прийнято рішення закріпити в законопроекті норму, згідно з якою звуження держпрограми медпослуг не допускається — в попередньому тексті зменшення обсягу медичних послуг не можна було змінювати протягом року.

Крім того, внесені зміни в законопроект передбачають, що оплата за діагностику і лікування буде здійснюватися у вигляді авансу, а не після отримання послуг.

О.Богомолець наголосила, що Міністерство охорони здоров’я зобов’язався також забезпечити фінансування надання психіатричної допомоги та роботи служб судово-медичної експертизи.

«Екстрена медична допомога надаватиметься в Україні всім без винятку, а не вибірково, як це було прописано в базовому варіанті закону», — наголошується в повідомленні глави профільного комітету.

Проблемними питаннями залишається централізація бюджету, затвердження протоколів лікування, замість декларованого принципу впровадження міжнародних клінічних настанов без їх адаптації та перекладу на українську мову.

У свою чергу, 0 заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на своїй сторінці в «Фейсбук» зазначив, що в даний час з тексту законопроекту виключено поняття «співоплати» і перенесено регулювання діяльності Національної служби здоров’я на рівень підзаконних актів.

«Необхідно ще узгодити два принципових питання: залишати первинну медичну допомогу на старому механізмі фінансування (тут ми будемо займати принципову позицію), а також питання, що стосується використання клінічних протоколів», — написав П. Ковтонюк.

«Принципово всі базові позиції погоджені. Кілька менш принципових будуть допрацьовані до понеділка. В понеділок буде версія допрацьованого тексту, готового до розгляду депутатами на комітеті. На його основі до засідання комітету буде підготовлено таблицю з правками та пропозиціями по них. Можу сказати, що більшість депутатів з тих 76, які надіслали свої правки знайдуть їх відображення в тексті, який вийшов» –розповів замміністра.

Джерело: МедПросвіта

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *