Першого листопада 2003 р. було засновано управління охорони здоров’я, яке було правонаступником дирекції Комсомольського територіального медичного об’єднання. Штатна чисельність працівників в той час складала 8 осіб. На початку діяльності структура управління складалась із 2 відділів: аналітично-технічного і бухгалтерського обліку та звітності. Керівником управління охорони здоров’я з моменту заснування і по теперішній час є Ковпак Юрій Васильович.
З 2003 року міське управління охорони здоров’я спільно з провідними фахівцями лікувально-профілактичних закладів міста працює за програмно — цільовим методом бюджетного фінансування первинної медико-санітарної допомоги та вторинної спеціалізованої медичної допомоги. У відповідності з программно — цільовою методологією принциповим моментом є те, що бюджет міста повністю складається з програм, запроваджено систему гендерного бюджетування.
Головний розпорядник коштів міської сфери охорони здоров’я — Управління охорони здоров’я координує роботу 3 лікувально-профілактичних заклада міста. За час існування установи відбулись і зміни в структурі. На сьогодні, орган управління налічує 3 відділи: фінансово-економічної діяльності, аналітичний, бухгалтерського обліку та технічної звітності. Працює у відділах 8 посадовців органу місцевого самоврядування та 6 службовців. Бюджетні програми міста в галузі охорони здоров’я віддзеркалюють інноваційні процеси реформування даної сфери в місті. 5 років із 10 установа опікувалась діяльністю приватно-практикуючої моделі з частковим фондотриманням лікарів ЗПСМ. При установі сформована робоча група по формуванню програмних продуктів, впровадженню інформаційних технологій та їх адаптації в міській галузі охорони здоров’я. У 2010 році створена комунікативна система в міській охороні здоров’я Асоціацією міст України визнана кращою практикою в Україні. Ведеться постійна робота по облаштуванню автоматизованих робочих місць спеціалістів рівнів надання медичної допомоги через сформовану комплексну медичну інформаційну систему рівнів » Медичний Кластер»,веб-сервіс електронна реєстратура та інше (автор і керівник проекту Ковпак Ю.В.). Останнім проектом установи. який ввійшов до Плану реалізації Стратегії розвитку міста Горішні Плавні на період 2017-2019 роки — Електронне врядування в міській галузі охорони здоров’я.
Основні функції управління охорони здоров’я:
- контроль за наданням якісної первинної медико-санітарної медичної допомоги та вторинної спеціалізованої медичної допомоги в разі необхідності проведення запобіжних та коригуючих дій;
- готує пропозиції до стратегічного комітету з питань охорони здоров’я та соціально-економічного розвитку міста;
- готує проект рішення бюджету галузі охорони здоров’я на наступний рік і подає його на розгляд міської ради;
- готує пропозиції для проведення реформування в галузі охорони здоров’я міста з надання якісної первинної медико-санітарної та вторинної спеціалізованої медичної допомоги населенню міста;
- вивчає та контролює стан інфекційної захворюваності її динаміку та разом із міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Державної Установи «Полтавський обласний центр Державної санітарно — епідеміологічної служби України» розробляє заходи по профілактиці та боротьбі із інфекційними хворобами;
- контролює виконання плану профілактичних щеплень лікувально – профілактичними, комунальними медичними закладами та підприємствами, лікарями загальної практики — сімейної медицини та приймає відповідні коригуючі дії;
- систематично контролює і аналізує діяльність закладів охорони здоров’я та удосконалює форми і методи їх роботи;
- проводить аналіз кількісних та якісних показників діяльності закладів охорони здоров’я, їх структурних підрозділів, комунальних медичних підприємств з наступним розробленням запобіжних та коригуючих заходів, направлених на покращення якості надання первинної медико-санітарної та вторинної спеціалізованої медичної допомоги населенню міста;
- перевіряє достовірність статистичних даних в лікувально – профілактичних закладах первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги населенню, комунальних медичних підприємствах;
- забезпечує своєчасне надання статистичних звітів, інформації на виконання наказів МОЗ України, ДОЗ ПОДА, розпоряджень та рішень міського голови, міського виконавчого комітету, сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області згідно делегованих повноважень;
- організовує контроль проведення санітарно-освітньої роботи серед населення;
- організовує розгляд заяв, скарг та звернень громадян міста з питань надання медичних допомоги на первинному та вторинному рівнях;
- готує матеріали на апаратні наради виконавчого комітету міської ради;
- готує проекти рішень виконавчого комітету та міської ради, розпорядження міського голови;
- організовує взаємодію з іншими відділами, управліннями виконавчого комітету міської ради, підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян в межах делегованих повноважень. Щиро вітаємо колектив установи з 14 — річчям, бажаємо успіхів в будівництві сучасної міської галузі охорони здоров’я !