В міністерстві допускають, що підписна кампанія у 2018 році може бути провалена, в той же час у МОЗ обіцяють заплатити за тих пацієнтів, яких обслуговують за місцем реєстрації.

«Є цифра з Польщі – 10 відсотків в перший рік. Чому так мало? Тому що не всі люди ходять до лікарів. Хтось просто здоровий, молодий. Крім того, напевно, є недовіра, незвично людям. Я розраховую на великий процент в Україні – третину. Це в перший рік запуску реформи», — заявляє заступник міністра охорони здоров’я.

Загалом на на 2018 рік виділено 13,28 мільярдів гривень. 6 мільярдів гривень планується виплачувати в якості субвенції в першому півріччі, без змін. Залишок коштів залишиться на друге півріччя, це більше 8 мільярдів, які виплачуватимуться за новою системою.

Навіть у випадку, коли медична установа вже запровадила eHealth, підписала договір з Національною службою здоров’я України, але лікарі мед закладу не змогли набрати максимальну кількість пацієнтів – фінансування вони отримають, але сума може бути меншою. НСЗУ підрахує кількість пацієнтів за реєстрацією місця проживання та сплатить ці кошти.

«Гроші є і ми їх використаємо. Я гадаю, що вони підуть на установи. Ми знайдемо можливість їх використати», — запевнив Павло Ковтонюк.

Нагадаємо, що підписна кампанія має офіційно розпочнеться з 1 квітня 2018 року. Пацієнти будуть підписувати декларацію між лікарем та пацієнтом. У випадку, якщо пацієнт відмовиться заключати декларацію – за всі медичні послуги він буде вимушений сплачувати самостійно, так як фактично він відмовиться від державного страхування.

Примітка від адміністратора:

З початку «реформи» про яку так гарно говорять представники МОЗ у своїх дайджестах проведене опитування красномовно говорить що вона не для українців — наведені відсотки із 142 опитаних осіб вже вражають. Із всіх наведених інформацій від МОЗ жодної обгрунтованої юридично. До приписної компанії залишилось півтора місяці, а до цього часу декларація як така ще не затверджена ( а та що викладена для апробації містить рубрики із обов’язковим внесенням ідентифікаційних кодів (дітей), електронних адрес поштових скриньок, мобільних телефонів (пенсіонерів)не витримує критики, адже все те що наведене у 25% які вже звернулись для приписки відсутнє, пакет медичних послуг для ПМД відсутній, про дотримання нормативів по чисельності пацієнтів для педіатрів, терапевтів, сімейних ні слова, пропіарений eHealth буксує  ( заклад ПМСД реєструється, а потім по невідомим причинам його викидають), підключення перевірених в роботі МІС вибіркове і тепер зрозуміло що воно насамперед акцентоване на отримання доходу. І саме головне — не вистачає кадрового потенціалу і часу для проведення приписки, відсутня належна кількість лікарського складу. І на кінець — відсутнє чітке тлумачення як буде жити головний заклад ПМСД та його структурні підрозділи, співпрацюватимуть з лікарями, як будуть «бігати» гроші за пацієнтами. Одним словом — Жах!

Опитування

На Вашу думку затверджена Урядом Концепція реформування охорони здоров’я дасть позитивний результат для населення та медичної спільноти?

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *