Вже 9 років в м. Горішні Плавні ведеться добровільне медичне страхування населення через страхову компанію «Омега».В результаті цієї співпраці досягнуто значних успіхів в наданні медичної допомоги. Існує 2 варіанти страхування — «Корпоративна» і «Корпоративна +», в які входять: • Невідкладна допомога; • Лікування в умовах стаціонару; • Амбулаторно-поліклінічне лікування;• Екстрена стоматологія;
• Діагностика і лікування вперше виявлених захворювань (пухлини злоякісні і доброякісні, туберкульоз, кошти що не покриваються державною програмою, цукровий діабет вперше виявлений). Всі співробітники компанії FERREXPO застраховані згідно програми «Корпоративна +»:ПрАТ «Полтавський ГЗК» — 7632 осіб.ТОВ «Біланівський ГЗК» — 61 осіб.ТОВ «Єристівський ГЗК» — 1279 осіб. Застраховані підприємства:Ферротранс – 233 людини;Редути – 10 осіб ;Центр ПМСД м. Горішні Плавні – 14 осіб ;Горішньоплавнівська міська лікарня – 31 особа ;ПКіТ (Палац культури) — 3 особи;Міськвиконком – 9 осіб ;ДНЗ Горобинка – 5 осіб ;ЦДіЮТ (Центр дитячої творчості) – 3 особи ;Приватний нотаріус – 2 особи ; Комтек – 17 осіб ;Фізичні особи, які страхують родичів -1035 осіб.
Окрім страхової компанії «Омега » з 2000 року в місті діє благодійна організація «Міська лікарняна каса». Станом на 01.01.2018 року всього на обліку перебуває — 4013 членів лікарняної каси, в тому числі 1007 дітей. Щомісячні внески складають: для працюючих громадян — 30 грн., непрацюючих пенсіонерів — 20 грн.
За 2017 рік від населення поступило внесків на загальну суму – 904 007,00 грн., виділено із міського бюджету 960 455,70 грн., з благодійного фонду ПрАТ «Полтавський ПГЗК» 100 000,00 грн.
Через благодійну організацію «Міська лікарняна каса» реалізовані заходи міських соціальних програм, а саме:
- Міська комплексна програма «Медичне та соціальне забезпечення дітей та молоді з особливими потребами на 2017-2021 роки». Реалізує заходи по забезпеченню дітей з особливими потребами до 18 років та молоді до 35 років лікарським препаратами виробами медичного призначення, спеціальним дієтичним харчуванням.
- Міська соціальна програма «Підтримка незахищених верств населення на 2015 — 2020 роки», в тому числі на :
2.1. Медикаментозне забезпечення ведення пологів та обстеження в пологовому відділенні.
2.2 Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження соціально незахищених дітей в умовах цілодобового стаціонару.
2.3. Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження громадянам, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АС в умовах цілодобового стаціонару.
2.4. Медикаментозне забезпечення життєво необхідними ліками окремих хворих
2.5. Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження першопрохідців в умовах цілодобового стаціонару.
2.6. Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження інвалідів ВВВ, учасників бойових дій ВВВ, воїнів інтернаціоналістів, учасників АТО в умовах цілодобового стаціонару.
Всього за 2017 рік на реалізацію заходів міських програм та лікування членів лікарняної каси витрачено – 2 млн. 18 тис. 386 грн., в тому числі 957 971,08 грн. — кошти членських внесків, 960 455,70 грн. – кошти міського бюджету., 100 000,00 грн. — кошти благодійного фонду ПрАТ «Полтавський ГЗК».