Про основні визначні події, які відбулися за минулий тиждень в галузі охорони здоров’я як на рівні держави, так і Полтавської області, розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак під час щотижневого брифінгу.

Полтавські медики взяли участь у ІX Міжнародному медичному форумі «Інновації в медицині – здоров’я нації» у Києві. Зокрема, вони брали участь у тематичній секції з обговорення питання доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, перш за все – ходу формування спроможних мереж первинної медико-санітарної допомоги.

«Приємно, що на цьому потужному медичному форумі була не лише медична аудиторія, а й голови об’єднаних територіальних громад, районних державних адміністрацій та рад. Бо й дискусія вийшла дуже цікавою та плідною! Адже відтепер організація надання медичної допомоги буде на зовсім іншому рівні, коли основними гравцями стануть представники місцевого самоврядування. Має нарешті відкриється «зелений коридор» для розбудови мережі амбулаторій, на рівні держави вирішується питання – як швидше це зробити. Як перший етап такої діяльності, разом з партнерами – Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України – МОЗ розробляє відповідний територіальний план. Цьому сприятиме втілення в життя постанови Кабінету Міністрів України №983, якою затверджено порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості», – відзначив Віктор Лисак.

Також директор Департаменту охорони здоров`я поінформував про діяльність в рамках Проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Він повідомив про необхідність збільшення кількості фахівців середньої ланки первинного рівня надання медичної допомоги у тренінгових навчаннях у рамках реалізації в області даного проекту. Вони згодом працюватимуть в складі єдиної команди з сімейними лікарями при наданні профілактичних послуг пацієнтам, працюючи з факторами ризику виникнення неінфекційних захворювань на основі уніфікованих протоколів.

Урядом України встановлено базовий тариф за медичні послуги на первинній ланці за кожного пацієнта у розмірі 370 грн на рік та визначення коригувальних вікових коефіцієнтів. Залежно від віку пацієнта тариф буде більший: сформульовано 5 коригувальних коефіцієнтів у залежності від вікових груп. Так, для пацієнтів віком від 18-ти до 39-ти років буде діяти коефіцієнт 1, для дітей віком від 0 до 5 років – 4, для дітей віком 6-17 років – 2,2, для людей від 40 до 64 років – 1,2, для людей віком від 65 років – 2. Тобто тариф на дитину буде у 4 рази більший. Тепер керівники закладів мають усі інструменти, щоб обрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, та спланувати, скільки пацієнтів вони можуть залучити.

Також на засіданні Уряду було прийнято нормативні документи, що врегульовують роботу електронної системи охорони здоров’я EHealth, затверджено типову форму договору медичного закладу з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Місце Полтавської області у Всеукраїнській кампанії «Лікар для кожної сім’ї» – у п’ятірці лідерів. Віктор Лисак прокоментував он-лайн діаграму, на якій було видно, що на час проведення брифінгу в області укладено 163 176 декларацій, від початку кампанії. Тобто, кількість укладених в нашій області декларацій збільшилася в 4 рази. До лідерів області належать центри ПМСД міст Кременчука та Полтави, а також Решетилівського району.

Триває активна фаза діяльності медичної галузі з підготовки закладів первинної мережі до переходу на фінансування з НСЗУ.

Джерело: Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *