23-24 травня 2019 року в.о. начальника Управління охорони здоров’я Горішньоплавнівської міської ради Віктор Дудник прийняв участь у засіданні Секції Асоціації міст України з питань охорони здоров’я, яке організувала АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку, за участі заступника міністра охорони здоровя Павла Ковтонюка, голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, радника міністра охорони здоровя Матвія Хренова, обласних та міських очільників регіону та інших.

Зі всієї України на захід було запрошено представників органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я 30-х міст України. Обгворювалися Національний та регіональний контекст трансформації охорони здоров’я; цілі та завдання органів місцевого самоврядування в реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я; ключові питання практичної реалізації державних гарантій на місцевому рівні.

Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк і голова Національної служби охорони здоров’я України Олег Петренко акцентували свою увагу на ключових аспектах та очікуваннях від впровадження реформи, а також її перспективах. О. Петренко проаналізував систему фінансування охорони здоров’я, порівнявши її з тими, які є в інших країнах. Відзначив позитиви реформи: “первинку”, електронні рецепти, програму «Доступні ліки». П. Ковтонюк розповів про етапи реформування медицини. Зокрема наголосив, що первинна медична ланка пройшла реформу належним чином. І саме час реформувати «вторинку».

Начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко зазначила, що впровадження медичної реформи в Івано-Франківську має певні успіхи щодо первинної ланки. Проте у процесі її реалізації виникло й чимало проблем. Зокрема це стосується делегованих повноважень державою на місцях, які чітко не розмежовані, нестачі медичної субвенції тощо. Ці та багато інших піднятих у ході засідання проблемних питань характерні для більшості медичних закладів країни.

Аналітик з питань охорони здоров’я АМУ Світлана Осташко у розмові з журналістами зазначила, що основною метою заходу є напрацювання пропозицій до Міністерства охорони здоров’я, Кабінету міністрів задля вирішення проблем, з якими стикаються у царині охорони здоров’я. Недостатнє фінансування, недостатнє забезпечення медичною субвенцією, лікування хворих на цукровий діабет, ниркову недостатність, забезпечення оплати праці медичних працівників, зокрема тих, які працюють на вторинній ланці, дефіцит кадрів та ін. – це сьогодні основні проблеми медичної галузі, звернула увагу С. Осташко.

Всі учасники практикуму мали змогу відвідати кілька медичних закладів, поділитися досвідом роботи.

Використано інформацію з офіційного сайту Переяслав-Хмельницької міської ради:
http://phm.gov.ua/?p=55439